Aykut Şen

1982 yılında İstanbul’da doğan Şen, 2000 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ndeki lisans öğrenimini 2004 yılında fakülte birincilik derecesi ile tamamladı. Ardından, İstanbul Üniversitesi Örgütsel Davranış Kürsüsü’nde yüksek lisans programına kabul edilen Şen, “Yetkinlik Analizi” üzerine hazırlamış olduğu tezi ile 2007 yılında yüksek lisans derecesini almaya hak kazandı. 
 
2003 yılında “Proje Asistanı” olarak danışmanlık kariyerine adım atan Şen, 2004 yılında “Yardımcı Danışman” görevi ile Eflatun ailesine katıldı. Şen, halen “Organizasyonel Gelişim Danışmanı ve Eğitmen” unvanı ile Eflatun çatısı altında çalışmalarına devam etmektedir. 
 
Danışmanlık çalışmaları kapsamında “Örgütsel Gelişim”, İnsan Kaynakları” ve “Kurumsallaşma” alanlarına odaklanan Şen, bugüne dek özel sektör ağırlık olmak üzere, kamu ve sivil toplum örgütlerinin de içinde yer aldığı pek çok danışmanlık projesinde görev almıştır. 
 
Eğitim çalışmaları kapsamında yönetsel ve kişisel gelişim programları tasarlayan ve sunan Şen, ayrıca Eflatun tarafından 2009 yılında geliştirilen “Bütünsel Liderlik Programı”nın program liderlerindendir ve aynı zamanda bu programın tasarım ve geliştirme ekibinde yer almaktadır.
 
Şen, koçluk alanında “International Coaching Federation - ICF” tarafından akredite, ORSC (Organization and Relationship Systems Coaching) Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu eğitimi ile eğitim programları liderliği alanında “Improvisation and Co-Facilitation” eğitimini tamamlamıştır.