Souzan Bachir (MBA, PCC, ORSCC) 

Souzan, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından sertifikalı Profesyonel Koç (PCC) unvanına sahiptir. Ekip ve İlişki Sistemleri Koçu (ORSCC), Gelişim Merkezlerinde yetkili değerlendiricidir. Souzan, liderlik programları tasarlar ve yönetir. Şirket ve ekiplere değişim yönetimi çalışmaları düzenler. Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Avrupa’da Kültürler Arası danışmanlık ve koçluk hizmetleri sunar. Çatışma Yönetim ve Liderlik atölye çalışmaları tasarlar ve yönetir. 
 
Souzan, gerek kendisi için gerek çalıştığı kurumlara daha faydalı olması için üniversite ve yüksek lisans programlarına ilaveten, ‘’The Coaches Training Institute’’ kurumunun Uluslararsı Koçluk Federasyonu (International Coach Federation - ICF) onaylı “Co-Active Coaching” adlı koçluk programın tamamlamış ve Uluslararsı Koçluk Sertifikasını almıştır. Center For Right Relationship kurumunun “Organization and Relationship Systems Coaching” programının ORSCC derecesini alarak sertifikasyonunu tamamlamıştır. Team Coaching International kumrunun eğitimini alarak “Team Diagnostic Assessment” (Ekip Değerlendirme) aracının yetkili kullanıcısı olmuştur. ‘’The Coaches Training Institute’’ kuruluşunun on ay süren Liderlik Programını tamamlamıştır. Intercultural Development Inventory (IDI) aracının yetkili kullanıcısıdır. Process Work Institute’ta beş haftalık Process Work Psychology Intensive programına katılmış ve halen Process Work Institute Psychology Certificate programına devam etmektedir.
 
Souzan’ın, onbeş yıllık uluslararası kurumsal deneyimi, koçluk ve liderlik alanındaki çalışmaları ile birlikte olaylara farklı bakış açıları getirebilmesini mümkün kılar. Souzan’ın yüksek enerjisi, canlılığı ve duyarlılığıyla kurumlarda, üst ve orta düzey yöneticileri motive ederek, yaratıcılıklarını artırmalarına ve hedeflerine ulaşmalarına destek olmuştur.  Souzan’ın tutkusu ve gelişime açıklığı, çalıştığı alanlarda kendisini her zaman farklılaştırmıştır. Kurumsal sistemler ve ekip koçluğu konularında farkındalık yaratarak ekiplerin daha olumlu ve verimli çalışmalarını sağlamıştır.
 
İngilizce, Arapça, Fransızca bilen Bachir,  “Liderlik“ , “ Çatışma Yönetimi“, “Ekip Çalışması ve İlişkileri“,“Duygusal Farkındalık”, ‘ Stress Yönetimi’’, ‘’Öfke Yönetimi’’ konularında kurumlara özel tasarlanmış gelişim programları tasarlamakta ve sunmaktadır.
 
Souzan, ‘’LeaderImpact’’ programının uluslararası eğitmenlerinden biri olup, ayrıca ‘’Center For Right Relationship’’ kuruluşunun kurumsal eğitmenidir.